вівторок, 23 листопада 2021 р.

Синоптики розповіли, якою буде зима в 2022 році і скільки випаде снігу

За словами синоптики, зима 2022 року буде дещо теплішою за попередні зими.
До настання зими залишилося менше місяця. Хтось чекає від цієї пори року гір снігу і хуртовин, а комусь більше подобається тепла зима. Синоптики розповіли УНІАН чого ж очікувати нам від цієї зими і чи варто закуповуватися теплими пуховиками. Яка температура буде взимку За словами завідуючої відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віри Балабух, ця зима буде теплішою за попередні. Середня температура за сезон буде на 1-1, 5 градусів вище торішніх значень. Тепла погода триватиме не всю зиму. За словами синоптика, приблизно в 60% днів зими переважатиме більш аномально тепла погода. Але ще залишається 40%, коли погода може бути на рівні норми або нижче норми. Взимку можна очікувати потоки арктичного холоду. Взимку буде більш активним потік Ельніньо в Тихому океані. Він збільшує ймовірність циркуляції арктичного повітря на тлі теплої зими. Прогноз на зиму по місяцях За словами експерта, найбільш аномально теплим буде січень. Середня місячна температура очікується на 2-3 градуси вище норми, що відповідає початку зими. Така температура може протриматися всю зиму з короткочасним похолоданням. Чи багато снігу випаде взимку Опади цієї зими, найімовірніше, будуть в межах норми. Не очікується затяжних снігопадів або довгих періодів без снігу. Однак більш точно спрогнозувати рівень опадів не можна, адже такий прогноз можна зробити тільки за 5 днів до певної дати. Не можна також сказати, чи буде зима затяжною. За словами метеорологів, ще занадто рано давати прогноз зими, краще це робити хоча б наприкінці листопада. Зараз відбуваються незвичайні процеси в атмосфері, особливо в арктичних регіонах. За ними потрібно поспостерігати перш ніж робити прогнози.

неділя, 21 листопада 2021 р.

Потепління Арктики перетворює кущі на дерева

Тундра за визначенням - прохолодна безлісна місцевість. Але Марк Масіас-Фаур з Оксфордського університету (Великобританія) і його колеги виявили, що подекуди в євразійській Арктиці низькорослі верби та вільха в останні десятиліття стали перетворюватися на дерева. Причиною є все те саме потепління клімату. Приблизно 30 років тому дерев там майже не було. Тепер 10-15% території південної частини північно-західної євразійської тундри, яка тягнеться від Фінляндії до Західного Сибіру, займають чагарники, що підносяться більш ніж на два метри. Зміни вперше привернули увагу вчених, коли ненці, кочові пастухи, розповіли, що втрачають з поля зору своїх оленів через нові деревні зарості. До недавнього часу висота чагарнику не перевищувала метра. Дослідники вивчили свідчення пастухів, динаміку температурних показників, річні кільця і супутникові дані, зокрема спостереження за густотою зелені протягом вегетаційного періоду. Виявилося, що кущі найсильніше росли в роки з особливо теплим липнем. Супутникові дані говорять про те, що кущі поширені в південній частині безлісої тундри, вони витісняють трави, мохи та лишайники далі на північ. Ця частина євразійської Арктики має порівняно м'який клімат, тому вона і стала першою. Незабаром аналогічний процес розпочнеться і в інших місцях. Якщо деревовидні чагарники отримають широке поширення, це може посилити глобальне потепління через ефект альбедо, підкреслюють вчені. Коли сніг у тундрі випадає на кущі, він лягає безперервним білим шаром, якийвідбиває сонячне світло назад в космічний простір. Дерева ж піднімаються вище снігового покриву, створюючи більш темні ділянки. У результаті менше енергії відбивається назад в космос і більше поглинається. Зрештою потепління призведе до того, що зона лісів помірного поясу розшириться на північ, але цей процес займе набагато більше часу.

Найсухіша пустеля планети зацвіла розмаїттям квітів

Феномен Ель-Ніньо, що загрожує Південній Америці небезпечними ураганами, повенями і зсувами, призвів до несподіваного явища в пустелі Атакама на узбережжі Чилі. Найпосушливіше місце на планеті вдруге за рік покрилося яскравим квітковим покровом. Пустеля Атакама вважається найсухішою на Землі. На її території дощ випадає раз на кілька десятків років. Рівнинна частина пустелі практично позбавлена живих організмів, зустрічаються тільки лишайники, синьо-зелені водорості та дрібні кактуси. Однак сильний Ель-Ніньо в цьому році обрушив на Атакаму надзвичайно сильні опади. У результаті сплячі цибулини і різоми дали паростки. Бляклі рівнини Атаками вкрилися жовтими, червоними, фіолетовими і білими квітками - ноланами, бомареями, родофіалами, фуксіями та мальвами Вперше пустеля зацвіла в березні, після несподівано інтенсивних дощів, через які в Атакамі почалися повені і загинуло близько 40 осіб. Зараз, і це ще більш безпрецедентно, рослини зацвіли вдруге за рік, перед початком південного літа.

неділя, 14 листопада 2021 р.

Тиждень природничих дисциплін

 

                                             Краса природи – це одне з джерел,

                            що живить доброту, сердечність і любов.
                                                                    В.О. Сухомлинський

План проведення

стильного тижня

 природничих дисциплін

                                       З 15 листопада по 19 листопада 2021року

На протязі тижня вчителями природничих дисциплін будуть проводитись  заходи та різноманітні конкурси! Будьте активними!

Колективні конкурси

1.   Давайте підтримаємо проведення тижня стилями одягу.

Кожного дня одягаємось зі стилем,  робимо фото звіт  з учнями свого  класу щодо виконання дрескоду і надсилаєте світлину координатору.

Координатор – Буба Ю.А.

2.   Цікава композиція з природних матеріалів (одна від класу)

Терміни – до середи.

Координатори – Колодій В.В., Славич Ю.В.

3.   Екологічна газета на тему «Природа наш спільний дім»

Терміни – до п’ятниці

Координатори: Курин Л.І., Буба Ю.А.

Індивідуальні конкурси

1.     Проект на тему «Годівничка з підручних матеріалів»

Терміни – до п’ятниці.

Координатори: Домінський В.В., Славич Ю.В.

2.     Конкурс відеороликів на тему «Моє село».

        Терміни – до  середи.

Всі отримані ролики будуть виставлені на шкільній сторінці для   перегляду    та отримання «лайків» . Перемогу отримає той, який

набере найбільше «вподобайок» !

 

    Понеділок

Стиль одягу – ДЖИНСОВИЙ!

1.     Відкриття тижня.

2.     Цікаві п’ятихвилинки на уроках природничих дисциплін

«Від захопленості до розуміння»

3.     Челендж  в кожному із класів (5-11) на тему «Я в природі».

Місце проведення -  в  групі у вайбері.

Вівторок

Стиль одягу – РЕТРО!

1.     Захід у 6 класі «Чорна скринька»  - Колодій В.В.

2.     Захід у 7 класі «Гра вірю не вірю» - Колодій В.В.

3.     Захід в 10 класі «Краса проти мужності» -  Буба Ю.А.

Середа

Стиль одягу – ЕКЗОТИЧИЙ!

1.     Захід в 11 класі «Цікава хімія» - Славич Ю.В.

2.     Екологічний квест між учнями 8 і 9 класу – Курин Л.І.

Четвер

Стиль одягу – НАЦІОНАЛЬНИЙ!

1.     Перегляд відеороликів на тему «Село моє»

2.     Акція «Склобій» . Змагання між 5-11 класами:

який клас принесе до школи найбільше скляних бутилок.

П’ятниця

Стиль одягу – ГОТИЧНИЙ!

1.     Робота в парку.

2.     Конференція за круглим столом, з учнями 9 класу, на базі Хиноцького  лісництва на тему : «Проблеми наших лісів» - Буба Ю.А.

3.     Підведення підсумків, нагородження учасників, закриття тижня!

#Волонтеримо#

Ми не зупиняємось! У вільний від уроків час разом з небайдужими учнями виготовляємо окопні свічки для наших Захисників! Цими днями знову від...