Як поводитися під час карантину: поради фахівців
Людський фактор – вирішальний фактор. Це справедливо для кожної ситуації, а надто такої, з якою людство не стикалося понад сто років. Один носій вірусу може спричинити смерть багатьох людей – шляхом живого контакту.
Кожен може несвідомо стати носієм вірусу, просто постоявши в громадському транспорті поруч із зараженою людиною. Навіть якщо, в силу особливостей організму, ця людина виживе, вона обов’язково стане причиною зараження своєї сім’ї – через близький контакт: дихання, чхання, краплини слини на спільному посуді тощо.
Саме таку картину ми спостерігаємо в Україні: семеро нових хворих на COVID-19, про котрих 17 березня 2020 року оголосило МОЗ – включно з летальним – це люди, котрі перебували в контакті із раніше виявленими інфікованими.
Щоб уникнути масових смертей та тотального зараження населення країни COVID-19, фахівці радять ставитися до ситуації відповідально. Кожен може зробити особистий внесок як у боротьбу з епідемією коронавірусу, так і в боротьбу з супутніми епідеміями – паніки та депресії. Для цього слід дотримуватися простих правил.
#1 – перебувай на самоізоляції:
- Це особистий вклад в обмеження кількості нових заражень. Навіть якщо легко перенесеш хворобу або ж навіть не помітиш її наслідків.
- Якщо у тебе є можливість працювати віддалено – зроби це. Без зайвої потреби не відвідуй публічні місця. Це також про відповідальність.
- Читай гарні книжки, почни вивчати іноземні мови. Якщо у тебе є діти, карантин – прекрасна можливість для вас побути разом і реалізувати те, що відкладали роками на потім.
#2 – допомагай одиноким людям похилого віку:
- Запропонуй допомогу з доставкою їжі, розкажи про базові заходи безпеки. Але уникай особистого контакту, щоб не наражати на небезпеку.
#3 – морально підтримуй і бережи нерви медиків:
- Вони також потребують твоєї підтримки. Медики будуть надією і шансом вижити для тисяч українців.
#4 – будь позитивним лідером:
- Настав час, коли кожен може проявити себе як справжній суспільний лідер. Байдуже хто ти – мер міста, керівник компанії чи просто небайдужий громадянин.
#5 – дотримуйся інформаційної гігієни:
- Не піддавайся паніці та не давай її сіяти. Якщо ти журналіст чи блогер, поширюй інформацію, яка може врятувати, а не зашкодити.
Пам’ятайте:
Якщо Ви – лідер думок, відомий артист чи політик – запишіть звернення, поширюте інформацію про заходи безпеки, навіть якщо вони комусь видаються банальними.
Люди нині потребують точок опори.
Люди нині потребують точок опори.
Запасіться терпінням, людяністю, милосердям. Вони всім нам дуже знадобляться ближчим часом. І не забувайте про оптимізм 🙂
Майбутнє країни залежить від кожного з нас.
Немає коментарів:
Дописати коментар